חתולים

רגדול – סקירה על סוג החתול

חתולי Ragdoll נחשבים לבעלי מזג רגוע ונוח. המבנה שלהם שרירי וגדול, והעיניים כחולות. הפרווה שלהם אף היא בעלת צבע מיוחד. שם הגזע ניתן להם בגלל הנטייה שלהם להיות רפויים כשמרימים אותם, כמו בובת סמרטוטים – Ragdoll בשפה האנגלית.

התכונות והמאפיינים של חתולי רגדול

לחתולי רגדול מזג נינוח, הם מתנהגים בצורה עדינה ונחשבים לאינטליגנטים. הם נאמנים מאוד לבעליהם ומפגינים חיבה לכל אדם. החתול אוהב להתכרבל ונהנה מהשהות עם בעליו. הרגדול חי בתוך הבית ולרוב הוא לא יהיה מעוניין לצאת להכיר את הסביבה יתר על המידה. בנוסף, החתולים מגזע זה כמעט לא יפגינו אגרסיביות ולא ישתמשו בציפורניים שלהם. הנאמנות שלהם מביאה לכך שמגדירים אותם כדמויי כלב.

המראה ומבנה הגוף של חתול רגדול

לרגדול מבנה גוף גדול. לרגדול פרווה ארוכה, סנטר לבן ועיניים כחולות. הגורים נולדים בצבע לבן ולקראת גיל חודשיים הם משנים את צבעם. הצבע הסופי ייקבע סביבות גיל 4. הפרווה של החתול יכולה להיות אפורה, חומה, צהובה, לילך, אפור כחלחל וקרם. ניתן להבדיל בין כמה תבניות בצבע הפרווה. Pointed הוא הכינוי לחתולים שלהם צבע אחד שמתכהה בקצוות האף, הזנב, האוזניים וכפות הרגליים. התבנית השנייה היא Mitted, אלו חתולים שדומים לפוינטד, אך הבטן וכפות הרגליים שלהם לבנות. גם פס לבן חוצה את גופן מסנטר למפשעה. התבנית השלישית נקראת Bicolor, אלו חתולים שלהם רגליים לבנות, צורת V הפוכה על הפנים, הבטן לבנה ויש כאלו שיש להם כתמים לבנים על הגב.

אלו בעיות בריאות מוכרות בקרב חתולי רגדול?

חתולי רגדול אינם בעלי תוחלת חיים ארוכה. קרוב לשבעים אחוזים מקרב החתולים חיים עד גיל 10 הם נוטים לסבול ממחלות כליות וכן מבעיות בדרכי השתן. החתולים עלולים לסבול גם ממחלת לב על רקע גנטי, המחלה גורמת לעיבוי הדופן של שריר הלב והיא עלולה לגרום למות החתול באופן פתאומי ובגיל צעיר.

חתול נאמן ונוח – רגדול

הסקירה הזו מעלה כי אכן מדובר על חתול מחמד שמשלב את התכונות המדהימות שמגדלי חתולי מחמד מחפשים. גם אופי נוח, גם נאמנות לבעלים, גם התנהלות עצמאית וגם מראה אהוב. אז אם חיפשתם חתול ואתם שוקלים לאמץ לעצמכם רגדול, זה בהחלט יכול להיות רעיון מעולה. כי מי שמגדל חתול מהגזע המדובר נהנה מחתול נעים וחברותי שכיף לחיות אתו בבית. הוא לא מאתגר בהתנהגויות אגרסיביות ונותן לכם את כל היתרונות שחתול יכול לתת.