חתול אוריינטלי - סקירה על סוג החתול

  • פורסם:
  • אין דירוג
purebred-abyssinian-young-cat-portrait

חתול אוריינטלי הינו חתול מיוחד, המאופיין בפרווה בצבע לבן, שחור או מנומר. תוחלת החיים של הגזע עומדת על 12 – 15 שנים והמשקל של הפרטים יכול לנוע בטווח של 4 – 7 ק"ג. מדובר על חתול בית שמקורו בתאילנד והוא נחשב לקרוב משפחה של החתול הסיאמי. המראה הייחודי של הגזע מזכיר מעט את החתול הסיאמי, אך הוא עבר הכלאות שונות במהלך שנים, דבר שיצר את המראה הייחודי שלו. 

המאפיינים של החתול האוריינטלי

החתול האוריינטלי מאופיין במבנה גוף רזה יחסית. הרגליים שלו נוטות להיות דקות וארוכות והאוזניים גדולות ביחס לגוף שלו. הפנים שלו עדינות ומיוחדות והוא מאופיין בזנב ארוך יחסית. הפרווה שלו קצרה ודקה, לכן הוא מתאים למזג אוויר חם יחסית. זהו חתול אינטליגנטי וסקרן, שמעוניין לחקור את סביבתו ולהכיר דברים חדשים ללא הרף. חתולים אלו נוטים לתקשר המון עם הסביבה שלהם, לכן הם נחשבים לחתולים דברנים. 

האופי של החתול האוריינטלי

חתולים אלו נחשבים לחברותיים במיוחד, לכן הם יתאימו לבית שמגדל חיות מחמד נוספות. הם זקוקים לחברה ולתשומת לב, לכן לא ניתן להשאיר אותם לבד בבית. חתולים אוריינטליים רואים את עצמם כחלק אינטגרלי מהמשפחה, לכן הם מעוניינים להשתתף בפעילויות השונות ולשחק עם בני הבית. חתול זה יתאים לאנשים שאוהבים להקדיש זמן ואנרגיה לחיות המחמד שלהם ופחות לאנשים שמבלים את מרבית הזמן שלהם מחוץ לבית. החתול זקוק למגע, תשומת לב ומשחקים, לכן הוא יתאים לבית עם ילדים. 

הבריאות של החתול האוריינטלי

החתול האוריינטלי נחשב לחתול בריא, שאינו מאופיין עם בעיות בריאותיות מיוחדות. מאחר והפרווה שלו קצרה, הוא אינו מצריך טיפוח מיוחד. ניתן להבריש אותו באמצעות כפפה דקה ורכה, אך ברמת העיקרון החתול אינו זקוק לסיוע בטיפוח הפרווה שלו. כדאי כמובן להקפיד על ביקורים שוטפים אצל הווטרינר, על מנת לספק לו את החיסונים והטיפולים הנדרשים ולאבחן כל בעיה מוקדם ככל ניתן.

לסיכום

החתול האוריינטלי הינו חתול חכם וסקרן, שישמח להיות חלק מהמשפחה שלכם ולקחת חלק בפעילויות המשפחתיות השונות. מדובר על חתול אוהב חברה, שישמח לשחק איתכם במשחקים שונים וללמוד דברים חדשים.

האם אהבתם את המאמר?

שווה לקרוא

שמות לחתולים

מיצי, שחורי ומיאו הם שמות לחתולים שהפכו להיות לנפוצים ומאוסים. כדי להקל על בעלי חתולים חדשים, יצאנו לבדוק מהם השמות הטובים ביותר שאפשר לקרוא לחתולים כ

למה חתול יושב בארגז חול?

כל מי שמכיר חתולים יודע שהתנהגותם עשויה להיראות לנו מוזרה לעתים, אך זה גם מה שכל כך מושך בהם.כשאנו מגדלים חתול בבית, ארגז החול הוא חלק בלתי נפרד משגרת

קוצץ ציפורניים לחתול

טיפוח החתול דורש ממגדלי החתולים זמן, מחשבה וגם אביזרים. אחת הפעולות הנחוצות היא קיצוץ ציפורניים. חשוב לדעת שציפורני החתול גדלות ומתארכות, ואם לא נטפל