כלבים, חתולים

טיפול טבעי נגד פרעושים

פרעושים הם תופעה שמצריכה טיפול. למען האמת הטיפול חייב להינתן עוד לפני שפוגשים אתם במפגש חזיתי על גופו של הכלב. אך מי אמר שחייבים תת לכלב חומרי הדברה אל תוך הפה? אפשר לטפל בפרעושים גם בדרך טבעית. כן, טיפול טבעי נגד פרעושים הוא טיפול שיכול להיות יעיל וטוב ולמנוע את הופעת הפרעושים באופן טוטאלי. כאן נכיר את שיטות הטיפול הטבעיות נגד פרעושים. 

כך מונעים הופעת פרעושים באופן טבעי

יש כמה אמצעים שניתן להיעזר בהם לצורך טיפול טבעי נגד פרעושים. הנה הם לפניכם:

  1. קולר – מוצר ייעודי שמכיל שמנים אתריים אשר דוחים פרעושים מאזור הראש של החתול. חשוב להבין כי הקולר אינו טיפול בפני עצמו אלא אמצעי נוסף שמסייע לטיפול.
  2. תרסיס – ניתן לרכוש תרסיס טבעי נגד פרעושים. התרסיס מכיל חומרים טבעיים שנועדו להרחיק פרעושים מגופו של החתול או הכלב.
  3. מלכודת – מוצר ייעודי שמציבים אותו בסביבת חיית המחמד, היא לא נוגעת בו כלל. אך המלכודת ממלאה תפקיד חשוב מאוד. היא מדמה את המראה של עיני חיית המחמד בחושך, כאשר הפרעושים מעוניינות להתקרב הן מדבקות במלכודת וכך פרעושים לא מגיעים אל חיית המחמד.

טבעי, אבל לא רק

יש אולי מקרים בהם ניתן להיעזר באמצעים טבעיים בלבד, ולהימנע לחלוטין מפרעושים וקרציות על גופו של הכלב או החתול. אך יש לא מעט מקרים בהם אין מנוס כי אם להשתמש במוצרים כימיים שנועדו להדביר באופן טוטאלי את הפרעושים. כמובן שמוצרים טבעיים מקדמים את הנושא ומונעים התרבות. אך כל עוד לא הצלחנו למגר סופית את הפרעושים אין ברירה אלא להיעזר בכדורים או בטבליות ייעודיות עבור מטרה זו.

למי מתאימים הפתרונות הטבעיים?

פתרון טבעי נועד לתת מענה לאנשים שמתרחקים ממוצרים כימיים ולא מעוניינים להכניס אותם הביתה כלל. בחנויות חיות מתמחות ניתן למצוא את המוצרים הטבעיים הללו ולהתאים אותם לפי הצורך. חשוב להבין את שיטת הפעולה של המוצרים הללו על מנת להפיק מהם תועלת מקסימלית וליהנות מתוצאות טובות. כי כאשר נעזרים בחומרים טבעיים הפעולה מצריכה יותר התעסקות ויותר מחשבה. לא כן כאשר נותנים לכלב לבלוע כדור – הוא בולע וחומרי ההדברה מתחילים את הפעולה שלהם בלי שיהיה עלינו לבצע פעולות נוספות.

לקבל המלצות לטיפול יעיל

בכל מקרה חשוב לקבל המלצות מקצועיות לטיפול יעיל בפרעושים שמופיעים על גופם של חיות מחמד. המטרה היא תמיד למגר לחלוטין את הופעת הקרציות והפרעושים ולאפשר לחיות המחמד להיות נקיות לחלוטין. כל עוד מצליחים להשיג את המטרה בעזרת חומרים טבעיים, מה טוב. במידה והחומרים הטבעיים לא הצליחו למגר לחלוטין את המכה, יהיה צורך לשלב באופן כזה או אחר טבליות או מוצרים אחרים שנועדו להדביר את הפרעושים באופן מלא מגופו של הכלב או החתול.