חתולים

קוצץ ציפורניים לחתול

טיפוח החתול דורש ממגדלי החתולים זמן, מחשבה וגם אביזרים. אחת הפעולות הנחוצות היא קיצוץ ציפורניים. חשוב לדעת שציפורני החתול גדלות ומתארכות, ואם לא נטפל בהן כנדרש, הן עלולות לגרום לכאב ולחוסר נוחות. משכך צריך כל מי שחתול גדל בביתו ללמוד כיצד לקצוץ את הציפורניים ואחת לכמה זמן יש לבצע את הפעולה הזו. זאת כדי לאפשר לחתול ליהנות מציפורניים בריאות ושלמות.

רכשו קוצץ מתאים לחתול

כדי להצליח לבצע את המשימה של קיצוץ הציפורניים חשוב להצטייד בקוצץ ציפורניים לחתול. מדובר על קוצץ ייעודי שנבנה בדיוק לפי מבנה כפות הרגליים והציפורניים של החתול, על מנת לאפשר קיצוץ יעיל וקל. בעזרת קוצץ ציפורניים לחתול ניתן לקצוץ את הציפורניים בנוחות ובקלות. אם כי כאן צריך לעצור לרגע ולשים לב שיש בחנויות החיות לא מעט מוצרים בכל קטגוריה. גם בשורת המוצרים שנמצאת תחת הכותרת של קוצץ ציפורניים לחתול ניתן למצוא כמה וכמה מוצרים.

כיצד נבחר את הקוצץ המתאים ביותר?

חשוב לזכור כי לכל חתול צריך להתאים את הקוצץ המתאים. זאת כדי שהפעולה תהיה נוחה וקלה. מעבר לכך צריך לבחור קוצץ שיהיה לכם קל להשתמש בו. אי אפשר להשתמש בקוצץ שמסורבל לעבוד אתו, בקוצץ שלא נוח לאחוז אותו. זו הסיבה שלעיתים מגדלי חתולים מחפשים לרכוש קוצץ חדש במקום זה שיש להם בבית. כי האחיזה לא הייתה להם נוחה, או שהם לא הצליחו להשתמש בקוצץ מכל סיבה אחרת שהיא.

חדות מספיקה ובטיחות

בכל קוצץ ציפורניים חשוב מאוד להקפיד על שני פרמטרים נחוצים. הראשון הוא חדות מספיקה של הסכין. פשוט כדי שהקוצץ יצליח לקצוץ בקלות וללא מאמץ מצדכם את הציפורניים, גם אם הן עבות יחסית. אך מצד שני אי אפשר לוותר על בטיחות. מה שאומר שחשוב לבחור קוצץ שנחשב לבטוח לשימוש ולא חושף את החתול לחתכים ולשריטות.

קבלו המלצות בחנות החיות

הדבר הנכון ביותר הוא לבקר בחנות חיות, ולקבל המלצות מאנשי המכירות על הקוצץ המומלץ שיכול להתאים לכם עבור הטיפול בחתול שלכם. במידה ואתם לא נמצאים פיסית בחנות, אתם יכולים תמיד להתייעץ עם נציג מכירות, שיחה טלפונית או בייעוץ בצ'אט, ולדעת מהו המוצר שהכי נכון לכם עבור הצורך שהגדרתם. לרוב תוכלו להזמין את המוצר ולקבל אותו לאחר זמן מסוים אליכם לבית, מוכן לשימוש.

איך קוצצים לחתול ציפורניים?

אחרי שיש בידיכם את הקוצץ אתם רק צריכים ללמוד איך לקצוץ ביעילות. חשוב להתנסות אך כדאי גם לראות איך יד מיומנת עושה את הפעולה הזו. במקרים של ציפורניים בעייתיות או כל קושי אחר כדאי לבקר אצל וטרינר על מנת לבצע את הפעולה. במהלך ביקור כזה אתם צריכים להתבונן וללמוד איך לעשות את פעולת הטיפוח הנחוצה הזו בעצמכם מעתה ואילך.