כלבים, חתולים

מלכודת פרעושים MY FLEE TRAP

פרעושים הם תופעת לוואי מוכרת בקרב מי שמגדל חיות מחמד. הפרעושים אלו יצורים קטנים שמחפשים לעצמם מרחב מחיה נוח, והם מוצאים אותו על גבי גופו של החתול או של הכלב. דבר שמהווה גורם מטריד, פוגע בניקיון והולך ומתפשט אם לא מטפלים בכך ביעילות. יש לא מעט מוצרים שהמטרה שלהם היא לתת מענה ופתרון לקושי המדובר, אם כי חיסרון משמעותי הוא השימוש בחומרי הדברה. חומרים אלו אכן מצליחים במקרים רבים לכלות את אוכלוסיית הפרעושים הלא רצויה, אך יחד עם זאת החומרים הפעילים חושפים את בעל החיים ואת הסביבה לרעלים.

פתרון יעיל נוסף – מלכודת

פתרון נוסף שיכול להועיל במקרים מסוימים הוא מלכודת פרעושים MY FLEE TRAP. המוצר המדובר מתוכנן באופן כזה שמושך את הפרעושים להתקרב למקור האור, הם נכנסים למלכודת שכן הם נצמדים למדבקה מבלי יכולת להתנתק ממנה, ושם הם מוצאים את מותם… המלכודת ממלאה את תפקידה היטב והיא שימושית בבתים רבים של מי שמגדל חיית מחמד. היתרון הגדול של המלכודת הוא בהיותה שומרת על סביבה נקייה. רלוונטי במיוחד למי שמגדל יותר מחיית מחמד אחת. כמו כן המלכודת נותנת פתרון למצבים בהם לא מעוניינים להשתמש בחומרי הדברה מחמת סיבה כזו או אחרת. 

אחזקה נכונה לשימוש תועלתי

מלכודת פרעושים MY FLEE TRAP דורשת אחזקה נכונה על מנת לשמור על תקינותה לאורך זמן. כל מדבקה יכולה ללכוד על גביה כמות מסוימת של פרעושים. לאחר שהיא עברה את המכסה הזו יהיה צריך להחליף את המדבקה המשומשת בחדשה על מנת לאפשר המשך לכידה יעילה של פרעושים, וסביבה נעימה ונקייה במרחב המחיה של חיות המחמד.

סוללות או שנאי להפעלת המלכודת

המלכודת המדוברת ממלאה את התפקידים שלה היטב. זאת בחיבור לחשמל באמצעות שנאי או באמצעות סוללות. אלו מספקים את האנרגיה ומאפשרים את ההפעלה של המלכודת. כאמור, יש לעקוב אחרי המדבקה ואחר האפקטיביות שלה על מנת להחליף אותה בעת הצורך במדבקה חדשה. רק כך תוכל המלכודת למלא את המטרה שלה וללכוד כמות גדולה ככל שניתן של פרעושים. ניתן לומר שבמקרים בהם המלכודת יעילה ופעילה באופן קבוע, נלכדים פרעושים רבים ומופסק תהליך ההתרבות שלהם באופן מידי. כך שומרים על היגיינה כללית בסביבה של חיות המחמד ומונעים מהפרעושים להיצמד לגופם של החיות על מנת ללקק את דמם ולמצוא על גבי הגוף של הכלב את סביבת המחיה שעונה על הצרכים הביולוגיים שלהם.

התאמה של פתרון לפי המצב וצרכי חיית המחמד

בכל מקרה חשוב להתאים את המלכודת הרצויה לפי מצבה של חיית המחמד, לפי חומרת הופעת הפרעושים על גופה, לפי ההיגיינה בסביבה של חיית המחמד וכן הלאה. ניתן לנסות פתרונות שונים ולחתור לקראת המטרה – חיסול מלא של הפרעושים.