כלבים

שנאוצר ננסי

השנאוצר הננסי מזכיר לנו במראה הפניום שלו סבא מהורהר. יש לו זקן ושפם והמראה שלו חביב. הוא גזע פופולארי ברחבי העולם. הוא אהוב בגלל המראה המצחיק שלו. אך הרבה מעבר לכך – הוא אוהב את הבעלים שלו והוא מוגדר ככלב ברמת אינטליגנציה גבוהה. הוא נראה מבוגר יותר מסך השנים שגילו מסתכם בהם.

מה מקורו של השנאוצר?

הכלב מגיע מגרמניה והוא מוכר בכמה תתי גזע; ענק, רגיל וננסי. שם הכלב מקורו מהשפה הגרמנית והמשמעות היא פה ואף של כלב. שנאוצר הוא תוצאה של הכלאת פינצ'ר עם גזעים נוספים. יש לכלב זה יכולות מגוונות; כלב שמירה, כלב לוויה, כלב ציד לציפורים ולמכרסמים וכן בייבי סיטר.

איך מאלפים כלב שנאוצר ננסי?

כלב שנאוצר הינו כלב שקל וכיף לאלף אותו. הוא קולט מהר יחסית פקודות חדשות, ולרוב מספיק לעשות כמה חזרות כדי שהכלב יקלוט אותם. לכלב יצר ציד גובה וחשוב לו מאוד לרצות את הבעלים שלו. יש לכלב יכולת שמירה טובה ולא צריך ללמד אותו לנשוך זרים שתוקפים. הוא יודע לעשות את זה בעצמו ומעצמו. הודות לכל היתרונות הללו ממלא השנאוצר תפקידים במשטרה וכן בצבא, הוא מסייע בעיקר במשימות של חיפוש ושמירה. חשוב לציין כי הכלב לא מסתדר עם חיות אחרות ולכן אין להביא לבית תוכי או אוגרים, הם יהיו לו טרף קל.

איך מטפחים כלב שנאוצר ננסי?

לכלב פרווה ארוכה יחסית ולכן חשוב להבריש אותה מספר פעמים בשבוע. בנוסף חשוב לספר את הכלב אחת לתקופה, מומלץ לעשות זאת במספרת כלבים מקצועית. גם את הזקן ואת השפם ניתן לטפח לשם שיפור מראהו של הכלב. כמו כן חשוב לזכור כי הכלב חי למען הבעלים שלו ולכן חייבים לתת לו את הזמן ולשחק אתו בקביעות דבר יום ביומו. במידה ולא תשדרו לו חיבה מספקת שמחת החיים של הכלב עלולה להיפגם. 

בריאות ונטיה למחלות בקרב כלבי שנאוצר

כלבי שנאוצר נחשבים לכלבים בריאים וללא מחלות גנטיות. אם כי הכלבים הננסיים נוטים לפתח דלקות עיניים חוזרות. בעיה נוספת שמעיקה על החיים של השנאוצר היא טפילים שמזהים אותו כאובייקט מתאים ונוח להתרבות. זכרו כי היות הכלב בריא לא מייתר את הצורך בביצוע טיפולים במועדם על פי ההנחיות.

מה האוכל המומלץ לשנאוצר?

כלבי שנאוצר אוכלים לרוב כל מזון מכל סוג שהוא. אתם צריכים להקפיד על בחירה של אוכל איכותי שמיועד לכלבים בגזע קטן. זכרו כי אוכל שאינו מיועד לכלבים עלול להזיק לו, לכן אל תתנו לו לטעום מהאוכל שלכם.