כלבים

איך לאלף כלב לא לנשוך

התכונה הטבעית של הכלב כוללת נשיכות. הוא עלול לנשוך את רגליו ואת ידיו של הבעלים, חפצים בבית ועוד. היות וזו התכונה הטבעית של הכלב, היא מחזקת את השיניים שלו וגם משמשת כביטוי לחוזק ולשליטה, חובה על בעלי הכלב לדעת כיצד להתנהג עם הכלב כדי ללמד אותו לא לנשוך. אילוף הכלב לא לנשוך הוא תהליך שמתרחש במספר שלבים, ואתם צריכים ללמוד איך לעשות את זה כדי להצליח לאלף את הכלב שלכם מה עושים ומה לא.

כך מאלפים את הכלב לא לנשוך

  • הנשיכה של הכלב עלולה להיות ביטוי למנהיגות. לכן לפני הכול אתם צריכים לזכור כי אתם הבעלים חייבים לבסס את המעמד שלכם בעיני הכלב ולהוכיח לו שאתם המנהיגים בבית הזה, והוא זה שחייב להיות כפוף למרותכם. כאשר אתם מתנהגים כמנהיגים הכלב מפנים כתוצאה מכך מהו המעמד שלו ולא ישתמש בנשיכות לצורך הוכחת מנהיגות.
  • אין לתת סטירה לכלב. הוא לא יפרש נכון את המכה הזו והיא גם לא תועיל. ככל שחשוב לכם לשמור על מערכת יחסים תקינה עם הכלב, אל תרביצו ואל תכו אותו.
  • מה כן עושים? כאשר הכלב נושך אתם צריכים מיד להכריז לא! הלא שלכם חייב להיות החלטי לגמרי וחד משמעי. ככל שאתם מצליחים להביע את עצמכם באופן חד משמעי והחלטי כך יש סיכוי טוב יותר לכך שהכלב יציית להוראה.
  • חשוב להביע את ההתנגדות שלכם לנשיכה גם באמצעות משיכה של הרצועה. משכו ברצועה של הכלב כדי שהוא יחוש את ההתנגדות שלכם לנשיכה.
  • לאחר שהפסקתם את הנשיכות שלו הגישו לו חטיף או עצם. את אלו הוא יכול לנשוך להנאתו. כאשר הוא נושך את התחליף שהגשתם לו חזקו אותו במילים טובות, כך הוא ילמד מתי הוא כן יכול להרשות לעצמו לנשוך ולתת דרור לנטייה הטבעית שלו.
  • אין להבליג על התנהגות לא טובה. אין סיבה שלא תביעו את מורת רוחכם מהנשיכות של הכלב שלכם. אם הכלב נושך התפקיד שלכם הוא ללמד אותו שאין זו התנהגות נאותה והוא צריך ללמוד להימנע מכך.