איך עושים דיאטה לכלבים וחתולים?

  • פורסם:
  • אין דירוג
איך-עושים-דיאטה-לכלבים-וחתולים

עודף משקל זו מגפה שמוכרת בימינו יותר מאי פעם. זאת לנוכח ריבוי המזון המתועש והאוכל שאינו איכותי לצד שעות הישיבה הרבות שלנו והיעדר פעילות גופנית מתאימה. למרבה הצער התופעה קיימת גם בקרב חיות מחמד. אם אתם מגדלים כלב או חתול מחמד ואתם מגלים כי הוא מפתח עודף משקל - חשוב לדעת איך עושים דיאטה לכלבים וחתולים.

כך עושים דיאטה לכלבים וחתולים

  • הדבר הראשון שאתם צריכים לדעת הוא שלעיתים בעליהם של חיות מחמד אינם מבחינים בכך שהכלב שלהם או החתול עלה במשקל... הם רואים אותו באופן יומיומי ועלולים לא להבחין שהתופעה הולכת וצוברת תאוצה. מה שיקשה עליהם אחר כך. כי תמיד קל לבלום עלייה במשקל מאשר להוריד קילוגרמים עודפים. מסיבה זו כדאי לשקול מפעם לפעם את הכלב או החתול. כמו כן כדאי לשמוע מה מכרים או חברים אומרים על הכלב שלכם. אם אתם שומעים שהוא השמין זה בהחלט מצריך התייחסות.
  • חובה להקפיד על פעילות גופנית הולמת. גם חיות המחמד שחיות בתנאים ביתיים לא מבצעות את הפעילות הגופנית כפי שהן היו מבצעות בטבע. וזה אומר שהכלב או החתול מקבל את האוכל לתוך הקערה, בלי לשוטט ולחפש אחרי מזון. לכן אתם חייבים להקפיד על פעילות גופנית הולמת בשגרה. חשוב לדעת מהי הפעילות המומלצת והמתאימה לחיית המחמד, ומהי התדירות המומלצת. זאת כדי לאפשר לחיית המחמד את הפעילות הנחוצה. לפעמים זה כולל משחקים משותפים, טיולים, ריצות וכדומה.
  • וודאו כי חיית המחמד שלכם ניזונה מאוכל איכותי. האיכות נמדדת באחוזי החלבון שהמאכל מכיל בתוכו. זאת לעומת רכיבים משמינים כמו פחמימות ריקות. באופן כללי מאכל איכותי יכיל אחוזים ניכרים של חלבונים מן החי, לעומת אחוזים מעטים של פחמימות מלאות. פחמימות מרובות במיוחד אם הן ריקות משמינות ולא מועילות לבריאות.
  • יש להבטיח כי חיית המחמד לא מכניסה לגוף אנרגיה יותר ממה שהיא מוציאה. כלומר, שהיא לא אוכלת כמות גדולה מידי. ככל שיש פער בין אנרגיה שנכנסת לאנרגיה שיוצאת עלול להיווצר מצב של עודף משקל. כך קורה שחיית מחמד שנוטה לרבוץ בחוסר מעש צוברת עודף משקל. מסיבה זו חובה לוודא כי חיית המחמד שלכם פעילה מספיק וכמות האוכל שאתם מגישים לה מתאימה לצרכים שלה.

חשוב לדעת כי עודף משקל בקרב חיות מחמד עלולה להוביל לבעיות בריאות כאלו ואחרות. מה שאומר שצריך להיות ערניים לגבי משקלם של חיות המחמד, ולפעול בהתאם לתהליכים ולהתפתחויות. כאשר אתם מגלים כי הכלב משמין, כי החתול שלכם לא פעיל וממשיך לאכול כרגיל - יש למצוא פתרון מתאים כדי לשמור על משקל תקין של חיית המחמד. תמיד נכון להתייעץ עם וטרינר שמכיר את חיית המחמד שלכם. הוא יוכל להמליץ לכם על הטיפול הנכון.

האם אהבתם את המאמר?

שווה לקרוא

שמפו מומלץ לכלבים - איזה שמפו ומרכך עדיף לכלב?

טיפוח הכלב מצריך התארגנות עם המוצרים המתאימים. חשוב לנו לזכור כי כמו כל אחד שחשוב לו להיות מטופח, גם הכלב שלכם צריך טיפול הולם. הוא תלוי בכם ואתם אלו

איך מונעים מהכלב להתייבש?

הידרציה נכונה היא חיונית לבריאותו ולרווחתו של הכלב שלכם, ומכיוון שלא תמיד הוא יכול לספר לנו מה הוא מרגיש – עלינו לדאוג לכך ולהגדיל ראש תמיד. התייבשות

קרדית האבק אצל בעלי חיים

חיות מחמד נוטות לסבול מאלרגיות שונות. כתוצאה מחשיפה לגורם אלרגני עלולה חיית המחמד לפתח תסמינים כמו גרש עיקש, פצעונים, אדמומיות ועוד. יש סוגים שונים של