כלבים

איך לאלף כלב לבוא אליי?

כל מי שמגדל כלב רוצה להרגיל את הכלב לציות, ללמד את הכלב לחזור אליו גם ממרחק. השאלה הגדולה היא איך לאלף את הכלב לבוא אליי? התשובה היא שמדובר בתהליך הדרגתי שצריך לדעת איך לעשות את זה, כדי לסגל לכלב את ההרגל הזה שכבר אתם קוראים לו הוא חוזר אליכם. לפניכם כמה כללים שיוכלו לעזור לכם לאלף את הכלב, ולהרגיל אותו לבוא אליכם.

כך תאלפו את הכלב לציית לפקודה בו אליי

  • לפני הכול אתם צריכים להכיר את הכלב ואת הגזע שלו, להבין מהי שיטת האילוף המתאימה עבורו ואילו סוגים של משחקים יתאימו לו. כאשר אתם יודעים טוב יותר עם מי יש לכם עסק, אתם יודעים כיצד לפעול ואיך להפעיל את הכלב שלכם כפי שאתם רוצים.
  • חשוב מאוד להשתמש בחטיפים או בחיזוקים חיוביים אחרים. החיזוק החיובי מרגיל את הכלב לציית ולהבין כי הדבר הזה כדאי לו. חיזוק חיובי יוצר במוחו של הכלב התניה שהפעולה הרצויה מניבה לו רווח, שכדאי לו לציית ושכאשר בעליו מצווים עליו פקודה הוא צריך לבצע אותה. החיזוק החיובי יהיה חטיף אך גם מחמאה או ליטוף עשויים לעשות את העבודה הזו.
  • כדאי לאלף את הכלב במהלך משחק. ניתן לגוון בין סוגים שונים של משחקים שמתאימים לכלב שלכם. היו קשובים לתחביבים שלו וגלו אילו משחקים אהובים עליו במיוחד. אחד המשחקים הטובים ביותר כדי לאלף כלב לבוא אלי הוא משחק החזרות. אתם זורקים צעצוע או חפץ כלשהו, ותפקידו של הכלב להחזירו אליכם.
  • תוכלו להיעזר בקליקר כדי לשפר את הציות של הכלב ולוודא שאתם מורים לו הוראות בצורה ברורה ומובנת לו. הקליקר מסייע באופן כללי במתן הוראות לכלב ותוכלו להרגיל אותו לציות ולמשמעת בעזרת הכלי הזה.
  • תמיד כדאי לקבל הנחיות ממאלף כלבים מקצועי. מאלף שמכיר את גזעי הכלבים השונים ואת תכונות האופי יוכל לאלף אתכם בינה ביחס לאילוף הכלב, להסביר לכם מה נכון ומה לא, ולתת לכם עצות טובות ויעילות לשם שיפור תהליך אילוף הכלב לבוא אליכם.