בולדוג צרפתי אפור – סקירה על סוג הכלב

  • פורסם:
  • 3.0

הבולדוג הצרפתי האפור הוא כלב בינוני המשתייך למגוון של כלבי בולדוג צרפתיים הנבדלים זה מזה בעיקר בצבעיהם ובשילובי הצבעים שלהם. חלקם בעלי צבע אחיד – שחור, כחול וכמובן אפור, ואחרים בעלי שילובי צבעים – שחור לבן, חום לבן ועוד.

מוצא ומראה

מוצאו של הכלב הוא כמובן צרפת. הבולדוג הצרפתי האפור כשאר הבולדוגים הצרפתיים הוא בגודל בינוני (28-33 ס"מ), משקלו עד כ-13 ק"ג והוא חי בין 10 ל-12 שנים. לבולדוג הצרפתי האפור פרצוף דיי מרובע בעל כפלים ואוזני "עטלף", פניו פחוסות. הבולדוג הצרפתי האפור נחשב כקרוב משפחה לבולדוג הצרפתי הכחול מאחר והאפור דומה לו בצבעו, אך הוא נחשב מעט בהיר יותר.

תכונות

מדובר בכלב סתגלן, שובב, חכם ואוהב. הוא איננו נבחני במיוחד, אך הוא מאוד עירני ויכול להוות כלב שמירה.

חסרונות 

כלב זה דורש תשומת לב וכתוצאה מכך עלול להיות הרסני כאשר הוא משועמם. בנוסף, מדובר בכלב הסובל מבעיות בריאות, הוא גם נוחר בקול דיי רם מאחר והוא בעל לוע קצר.  

יתרונות

אומנם לכלב זה מספר חסרונות, אך הוא גם בעל יתרונות. הוא חברותי ואוהב, וישמח להתכרבל איתכם על הספה. זהו כלב שמאוד טוב עם ילדים, ויידע להתמודד עם המשיכות של הילדים מתוך הבנה שהילד לא מנסה לפגוע בו בכוונה. הם נאמנים ויגנו על הבעלים שלהם כמיטב יכולתם. אוהב מאוד לשחק ממש כמו גור גם כאשר הוא איננו כזה וכבר הגיע לבגרות.

לסיכום

כלב בולדוג צרפתי אפור הוא כלב בינוני המשתייך למשפחה של כלבי בולדוג צרפתיים שונים הנבדלים זה מזה בעיקר בצבעם. 

מוצא הכלב נמצא בשמו – צרפת.

מראה הכלב כולל פרצוף פחוס ודיי מרובע בעל כפלים, אוזני "עטלף" ומשקל של עד כ-13 ק"ג.

תכונות של הכלב כוללות סתגלנות, חוכמה ועוד. 

 

לבולדוג הצרפתי האפור מספר חסרונות ויתרונות. בין חסרונותיו ניתן למצוא – בעיות בריאות, נוחר בקול רם ועלול להיות הרסני אם הוא משועמם. עם זאת, הוא בעל לא מעט יתרונות כגון: חברותיות, הוא כלב אוהב, ייהנה להתכרבל איתכם, כלב שטוב עם ילדים, נאמן לבעליו ויגונן עליהם כמיטב יכולתו.    

האם אהבתם את המאמר?

שווה לקרוא

רשימת 10 הכלבים החזקים בעולם

אוהבים כלב חזק וגדול? בואו והכירו את הכלבים החזקים שנחשבים לכאלו בכל העולם. בין אם מתאים לכם לגדל אותם ובין אם אתם רק רוצים לקרוא ולהכיר - אתם מוזמנים

כלבים היפואלרגניים

עבור מבוגרים וילדים הסובלים מאלרגיות, לאמץ כלב יכול להיראות כמו חלום בלתי אפשרי למימוש. עם זאת, קיימים גזעי כלבים היפואלרגניים שיכולים להציע פתרון לסו

כדורי קלציום לכלבים – מה זה?

כשמדובר בכלבים שלנו, אין מצב לזלזל בבריאותם. אחד המרכיבים החשובים לבריאות הכלב בשלבי חייו השונים הינו קלציום (הלוא הוא סידן). תוסף זה עוזר להתפתחות הש