ללא קטגוריה

משחת שיניים לכלבים – היתרונות

שמירה על היגיינת השיניים היא דבר חשוב מאוד. רלוונטי גם למהלכים על ארבע… אם אתם מגדלים כלב אתם אחראיים על הטיפול בו ועל הטיפוח שלו. בין היתר אתם צריכים לשמור על היגיינת הפה והשיניים. שיניו של הכלב בהחלט מצריכות טיפול יומיומי כדי למנוע נזקים שעלולים לפגוע בהם. אמנם האתגר לא תמיד קל. לא כל כלב מוכן לשתף פעולה עם האקט ההכרחי הזה. מה שמביא לייצור פתרונות שונים ומציאות דרכים חילופיות להגנה על היגיינת הפה. 

מוצרים לשמירה על היגיינת השיניים

אחד הפתרונות הוא משחת שיניים לכלבים. מדובר על מוצר ייעודי שמתפקד כמו משחת שיניים, אך הוא מותאם ספציפית לפיו ולשיניו של הכלב. הדבר נועד להבטיח כי המשחה מתאימה לשיניים של הכלב ומצליחה לנקות את הפה שלו כראוי. בין היתר יש התייחסות לטעם של המשחה לפי טעמים אהובים על כלבים. זאת כדי שהכלב ישתף פעולה ויפתח את הפה כדי להכניס את המשחה פנימה. מלבד למשחות השיניים יש מוצרים נוספים כמו מי פה, מברשות, חטיפים דנטליים וכן הלאה. תמיד חשוב לבעלי הכלב לבחור מוצרים מתאימים על מנת לאפשר ניקוי יסודי של שיני הכלב בהתאם להעדפות שלו ולמוכנות שלו לשיתוף פעולה.

מהם היתרונות של משחת שיניים לכלבים?

משחת שיניים לכלבים הוא מוצר צריכה חשוב מאוד שעונה על הצורך של שמירת היגיינת הפה ושיניים של הכלב. המשחה מתאימה לרמת החומציות ומונעת הצטברות אבנית על השיניים. משחת השיניים ממלאה את התפקיד שלה היטב ומגיעה לכל סדק בשיניים של הכלב. את הצחצוח ניתן לבצע באמצעות מברשת מתאימה ברמת רכות הולמת, בעזרת גזה או בעזרת אצבעון מתאים. כמובן שחשוב לבחור טעם מתאים שהכלב שלכם יאהב אותו. בנוסף צריך לזכור שכדי שתצליחו לצחצח את שיניו של הכלב בלי התנגדות מצדו חשוב להתחיל להרגיל אותו לפעולה הזו בהיותו צעיר ככל האפשר. כך שאפשר יהיה להתמיד בכך לאורך זמן גם כאשר הכלב יהיה בעל דעה עצמית והתנגדות למה שלא מתחשק לו.

בריאות השיניים והפה וצחצוח שיניים

חשוב לכל מי שמגדל כלב לזכור כי שמירה על היגיינת הפה הוא צעד בעל חשיבות רבה. אי אפשר להזניח את הפה ואת השיניים ולקוות לטוב. כדי למנוע דלקות חניכיים, הצטברות עששת ושינוי במראה ובצבע של השיניים חשוב להקפיד על צחצוח יומיומי. זה יכול להיות במברשת ובשמחה. אך יש מוצרים נוספים שיכולים להשלים את הפעולה. חטיפים דנטליים, מי פה, תרכיזי מי פה וכן הלאה. לכל מוצר יש השפעה משלו והתאמה לכלבים מסוימים. כך שגם אם הכלב מתנגד או לא מעוניין לצחצח שיניים, אתם יכולים למצוא את הדרך הנכונה והמתאימה ביותר לצחצח לו את השיניים בקביעות. כך מונעים התפתחות דלקות ובעיות בשיניים.