כלבים

כלב סובל מסטרס – מהם דרכי הטיפול?

כאשר הכלב שלכם סובל מסטרס אתם נקראים להושיט לו יד ולעזור לו להיחלץ מהקושי שלו. אתם כבני אדם שמופקדים על הכלב מסוגלים להועיל לו ולשפר את ההרגשה שלו. לפני הכול אתם צריכים להיות ערניים ובכלל לשים לב לכך שהכלב סובל מסטרס. כעת, אחרי שאתם מודעים לקושי שלו אתם יכולים לקחת צעד קדימה ולבדוק איך אתם יכולים לעזור לו לצאת מזה.

אילו הפעולות שתוכלו לעשות להקלה על הסטרס

  • מגע מרגיע מאוד את הכלב. לכן כדאי להרבות במגע באופן כללי. מעבר לכך כדאי לבצע עיסוי עומק. עיסוי כזה נותן לכלב חוויה של הרגעה ועוזר לו להמשיך את היום מנקודה טובה ושלווה יותר. כדאי ללמוד מעט אל עיסוי עומק יעיל וטוב שיעזור לכם להרגיע את הכלב באופן משמעותי.
  • חשוב לזכור שכלב צריך תנאי חיים נאותים על מנת לגדול בטוב בתנאי בית. לכן מצב סטרס יכול להיות נקודה של אבחון ובדיקה כדי לזהות האם הוא אכן מקבל אצלכם את המיטב, או שמא יש מה לתקן. כי יש כלבים שיפתחו סטרס בגלל שעות ארוכות שהם שוהים בבית לבד ללא חברה, יש כלבים שעלולים לפתח סטרס בגלל שינוי משמעותי בתנאי המחיה שלהם, כמו לדוגמה גידול חיית מחמד נוספת.
  • המזון משפיע על המצב הנפשי של הכלב. לכן נכון לברר את הנקודה הזו ולהתאים לכלב את התזונה שלו בצורה מדויקת וטובה. זה נכון לעשות את הפעולה הזו מול וטרינר. מה שאתם צריכים זה לספר על התזונה הנוכחית שלו ועל הסטרס ממנו סובל הכלב. לפי הנתונים שתציגו תקבלו הנחיות באשר לתזונה נכונה.
  • כל כלב זקוק לאתגרים. אלו גורמים לו לפעול ולעשות, הם מפיחים בו עשייה וגם מרגיעים סטרס. לכן חשוב לספק לכלב צעצועים מגוונים, לאתגר אותו במשחקים משותפים וגם עם חטיפים מגוונים. האתגרים הללו ישולבו בחיי היום יום באופן תמידי כדי לשמור על שלווה של הכלב.
  • פעילות גופנית היא חלק מהותי בחייו של הכלב. היות ולרוב אין לו בתנאים ביתיים אפשרויות לפעילות באופן טבעי, חובה ליזום את זה. במיוחד אם הוא פיתח סטרס – זה יכול להיות סימן מובהק לכך שהוא אינו פעיל דיו. הרבו בטיולים משותפים ודאגו לשחק עם הכלב משחקים שהוא אוהב. בצורה כזו אתם מעצימים את החלקים הטובים שבו ומאפשרים לו לשחרר אנרגיות. התוצאה היא כלב שלו ונינוח וטיפול יעיל בסטרס.