בלוטות אנאליות בכלבים

  • פורסם:
  • עודכן:
  • אין דירוג
2149185005

האם שמתם לב פעם שכלבכם מרחרח כלב אחר באזור הטוסיק? או אולי הבחנתם בו מתגלגל על הרצפה בצורה מצחיקה? ייתכן שאתם עדים לפעילות הקשורה לבלוטות האנאליות, איברים קטנים אך בעלי חשיבות רבה בעולם התקשורת והבריאות של הכלבים. בכתבה זו נלמד על תפקידן של הבלוטות, כיצד הן משפיעות על התנהגות הכלב ועל מה ניתן לעשות כדי לשמור עליהן בריאות.

מה הן בלוטות אנאליות?

בלוטות אנאליות, המכונות גם בלוטות פי הטבעת, הן שני שקים קטנים הממוקמים משני צידי פי הטבעת של הכלב. הן מפרישות חומר בעל ריח חזק וייחודי לכל כלב, המשמש כאמצעי תקשורת חשוב. כאשר כלבים פוגשים זה את זה, הם נוטים לרחרח את אזור הבלוטות האנאליות, שם הם יכולים "לקרוא" מידע על הכלב האחר, כמו גיל, מין, בריאות ואפילו מצב רגשי.

תפקידן של הבלוטות האנאליות

בנוסף לתפקידן התקשורתי, הבלוטות האנאליות ממלאות תפקיד חשוב גם בתהליך עשיית הצרכים. כאשר הכלב עושה את צרכיו, הלחץ על פי הטבעת גורם להפרשת החומר מהבלוטות, אשר מצפה את הצואה ומעניק לה את הריח הייחודי של הכלב.

בעיות אפשריות הקשורות לבלוטות אנאליות

למרות חשיבותן, הבלוטות האנאליות עלולות לפעמים להיסתם. הדבר עלול להוביל לכאב, אי נוחות ואפילו זיהום. סימנים לכך שהבלוטות האנאליות של הכלב שלך סתומות כוללים גלגול על הרצפה, ליקוק או נשיכה באזור פי הטבעת, קושי בעשיית צרכים וריח חזק מהאזור.

טיפול ושמירה על בריאות הבלוטות האנאליות

אם אתה חושד שהבלוטות האנאליות של הכלב שלך סתומות, חשוב לקחת אותו לווטרינר. הווטרינר יוכל לבדוק את הבלוטות ולרוקן אותן במידת הצורך. במקרים מסוימים, ייתכן שהווטרינר ימליץ על טיפול תרופתי או ניתוח.

בנוסף, ישנם מספר צעדים שניתן לנקוט כדי למנוע סתימת בלוטות אנאליות מלכתחילה:

  • תזונה בריאה ועשירה בסיבים יכולה לעזור לשמור על יציאות רכות ולמנוע סתימה של הבלוטות האנאליות.
  • פעילות גופנית סדירה יכולה לעזור לעודד את התרוקנות הבלוטות האנאליות באופן טבעי.

לסיכום

למרות השם המשעשע, הבלוטות האנאליות ממלאות תפקיד חשוב בחיי הכלב. חשוב להבין את תפקידן ולזהות סימני בעיות אפשריות כדי לטפל בהן ולשפר את איכות חייו של הכלב שלכם.

האם אהבתם את המאמר?

שווה לקרוא

האם כלבים יכולים לאכול עגבניות?

התזונה של הכלב חייבת לכלול מרכיבים מגוונים וכל אבות המזון אשר נחוצים להתפתחות תקינה של הכלב מבחינה בריאותית. לצד הפורמולה שבחרתם עבור הכלב שלכם בחנות

בושם לכלב - האם באמת כדאי להשתמש?

ריח לא נעים עלול לגרום למועקה, להוביל לחוסר נוחות ולהביא למצב של דחיה ממקור הריח. אם הכלב שלכם מדיף ריח לא נעים - אתם צריכים לבדוק לפני הכול את הניקיו

וטרינר בקרית אתא - באילו מקרים כדאי להגיע לוטרינר?

גרים בקרית אתא? מגדלים חיית מחמד? אם עניתם תשובה חיובית על שתי השאלות הללו אתם בוודאי תרים אחר וטרינר בקרית אתא. כי כל חיית מחמד זקוקה מפעם לפעם לפגוש