ויפט – סקירה על סוג הכלב

  • פורסם:
  • אין דירוג

בן למשפחת כלבי רוח בגודל בינוני. מדובר בכלב ידידותי המתאים למרחב ומהווה חיית מחמד מוצלחת.

מוצא ומראה

הויפט מוצאו באנגליה (בלונקשייר ויורקשייר) של המאה ה-18. גובהו בין 30 לכ-55 סנטימטרים, משקלו בין 8 לכ-21 ק"ג, הוא חי עד 15 שנים. בעל מבנה גוף רזה ופרווה חלקה, קצרה ומבריקה שיכולה להיות בכל צבע. מדובר בהכלאה בין הגזעים גרייהאונד וטרייר. 

תכונות

הויפט שימש ככלב ציד ומירוצים, הוא זריז במיוחד ובעל חוש ריח טוב מאוד. הויפט חברותי, ומעניק חיבה. מתאים לכל הגילאים מאחר והוא חברותי כל כך. מדובר בכלב מאוד אנרגטי ושובב, שייהנה ממשחק בחוץ וגם יכול להוות חבר לריצת בוקר. 

הויפט ייהנה לרוץ בחופשיות בפארק ובטיולים משפחתיים. מדובר בכלב אינטליגנטי ולכן קל יחסית לאמן אותו, מאוד רוצה לרצות את הבעלים שלו ומגיב טוב לחיזוקים חיוביים. הוא טוב עם ילדים וחיות מחמד אחרות מאחר והוא סבלני ועדין. הויפט כמעט ולא נובח ולכן לא יכול להוות כלב שמירה. 

תחזוקה ובריאות

באופן יחסי מדובר בכלב בריא. עם זאת, הוא עלול לסבול מאלרגיות, בעיות עיניים ודיספלזיה של הירך.

קל מאוד לטפח את הפרווה של הויפט מאחר והיא קצרה וחלקה. כל שנחוץ הוא הברשה של הפרווה פעם עד פעמיים בשבוע כדי להימנע מקשרים וכדי לשמור עליה בריאה ומבריקה. בנוסף, מדובר בגזע שלא משיר הרבה שערות, שזה יתרון לא רע כשמדובר בכלבים.

לסיכום

הויפט הוא כלב רוח בינוני – הכלאה בין הגרייהאונד והטרייר. המוצא של הויפט הוא באנגליה (ספציפית בלונקשייר ויורקשייר) במאה ה-18. הוא בעל מראה רזה ויש לו פרווה קצרה ומבריקה שיכולה להיות בכל צבע, תוחלת חייו כ-15 שנים. הויפט בעל תכונות מרובות כמו חוש ריח מפותח במיוחד, אנרגטיות, אינטליגנציה גבוהה, שובבות ועדינות. נהנה מהמרחב ויצטרף אליכם לריצת הבוקר בשמחה. 

הויפט מצריך תחזוקה דיי מינימלית. בגלל הפרווה הקצרה הוא זקוק רק לפעם עד פעמיים של הברשה בשבוע כדי להימנע מקשרים וכדי לשמור עליה בריאה. בנוסף, מדובר בגזע דיי בריא. עם זאת, יש לו מספר בעיות בריאות אופציונליות – אלרגיות, בעיות עיניים ודיספלזיה של הירך. 

האם אהבתם את המאמר?

שווה לקרוא

מזון סופר פרימיום לכלבים 

בשנים האחרונות ישנה עלייה משמעותית במודעות של תזונה נכונה בקרב בני האדם אבל לא רק. לאחרונה אנו עדים לכך שלא מעט אנשים עורכים שינוי בתזונה של הכלב שלהם

כלב דקל - מאפייני הכלב, כיצד מאלפים, כיצד מטפחים וטיפול בריאותי

כלבי דקל מוכרים גם בשמות תחש, כלב נקניק וגם בייגלה. כלב זה פותח כבר לפני מאות שנים בגרמניה. לכלבי הדקל יש מאפיינים של טרייר, והם נחשבים לבעלי אומץ רב.

חולשה ברגליים אחוריות אצל כלבים

יש תופעות מוכרות ורווחות בקרב כלבים. אחת מהן הינה חולשה ברגליים האחוריות. תופעה זו נפוצה בקרב כלבים צעירים ומבוגרים כאחד אך היא נפוצה בקרב גזעים מסוימ