כלבים

אוכל לכלבים – האם זהו מזון מומלץ

כשאומרים מותגים נחשבים בתחום אוכל לכלבים, ג'וסרה הוא בהחלט אחד מהם. מדובר על מותג שהוקם על עקרונות של קיימות, טבע ובריאות עבור חיות המחמד. החברה פועלת מתוך מטרה להעניק לכל חיית מחמד את המזון הטוב ביותר עבורה, לפי הצורך הביולוגי שלה ועל פי המצב הנוכחי בו היא נמצאת. כי אין דומה חיית מחמד צעירה ובריאה, לכזו שכבר מתבגרת ומפתחת בעיות בריאות שונות. לכל חיית מחמד צריך להציע את המזון הטוב ביותר עבורה לפי מצבה ונתוניה האישיים.

מהו מזון מומלץ לחיות מחמד?

כדאי להבין מהו מזון מומלץ לכלבים. באופן כללי כלב הוא חיה שחיה בעבר בתנאים של טבע ודאגה לעצמה למזון מתוך ההיצע שהטבע מציע – צמחים, טרף של בעלי חיים קטנים ממנה וכדומה. אך בשלב בו האנשים נגעו בחיה הזו, התערבו בתכונות שלה ובייתו אותה – הם הפכו להיות אחראיים למזונה. כאן נולד הצורך הגדול והאתגר העצום לייצר מוצרי מזון להאכלה ביתית של כלבים. אין ספק שמדובר על אתגר גדול. כי הטבע הוא המענה הטוב ביותר. כל חיקוי אחר, אפילו הטוב והמתקדם ביותר, יהיה רק דומה למקור ולא כמו המקור ממש. 

התאמה ביולוגית מקסימלית

היות וכלב בטבע יודע מה הוא צריך בדיוק למען בריאותו וצרכים הפיסיים, המדע בודק את הבחירות של הכלבים בטבע, ועל פי זה בונה את התפריטים ואת המתכונים למאכלים שמייצרים עבור החיות. כך גם לגבי ג'וסרה – החברה סוקרת את צרכי חיית המחמד, חוקרת אילו רכיבים נחוצים לה, ובהתאם לכך מייצרת את המזון לכלבים. מעבר לכך חשוב לזכור כי מזון מתועש עלול תמיד להכיל רכיבים מיותרים ומזיקים. כאן משתלב האתגר המשני בתהליכי הייצור, והוא חותר להפחית ככל שרק ניתן חומרים בלתי רצויים.

פחמימות וסוכרים, רעלים וחומרים משמרים

יש שלל חומרים מיותרים ולא רצויים שעלולים להיות מצויים במוצרי מזון מתועשים. לדוגמה פחמימות וסוכרים, רעלים שונים וחומרי שימור. חברת josera עמלה לייצר מזון שלא מכיל רכיבים בלתי רצויים שעלולים לפגוע בבריאות של הכלב. זאת כדי להבטיח שהכלב ניזון מאוכל איכותי וטוב, שהוא לא סופג אל תוך גופו רכיבים מזיקים, וכי התזונה שלו אכן מעניקה לו את הטוב ביותר עבורו. להתפתחות טובה, לבריאות איתנה ולמניעת בעיות בריאות שמרחפות מעליו בהתאם לגזע אליו הוא משתייך ולפי הגנטיקה שהוא נושא. כי אוכל טוב יכול למנוע בעיות בריאות.