כלבים

איך לאלף כלב להביא דברים?

כלב ביתי לרוב צריך לדעת וללמוד איך להביא דברים חזרה לבעליו. כמובן שכדי ללמד אותו לעשות זאת צריך לעבור תהליך הדרגתי בו מלמדים את הכלב ומרגילים אותו להביא דברים. קבלו כאן כמה כללים שיעזרו לכם לפעול נכון וללמד את הכלב שלכם להביא דברים.

טיפים לאילוף כלבים להביא דברים

  • הקדישו מספיק זמן באופן קבוע למטרת האילוף והאימון של הכלב. הכלב חייב להיחשף באופן קבוע והדרגתי לפקודות שלכם כדי הוא יפנים וילמד שהוא חייב לציית. האילוף יכלול פקודות משמעת לצד משחקים.
  • הכירו את הכלב שלכם ולמדו מעט על הגזע באופן כללי. ככל שאתם מכירים יותר את חיית המחמד שחיה אצלכם בבית ומבינים את נתוני האופי שלה, אתם יודעים טוב יותר כיצד נכון לפעול איתה באופן יעיל ותועלתי מאוד. כמובן שלצד הידע התיאורטי אתם משתמשים בידע האישי שאתם צברתם מתקופת ההיכרות עם הכלב שלכם.
  • בשלב ראשון מומלץ תמיד להיעזר בחיזוקים חיוביים מוחשיים מאוד. חטיפים אהובים יעשו היטב את המלאכה. כאשר הכלב מביא לכם חפץ או אפילו רק מתקרב אליכם עם החפץ, אתם מגישים לו את החטיף בתמורה. כך הוא ילמד שכאשר הוא נותן הוא מקבל והפעולה הזו כדאית ומשתלמת לו.
  • לצד החטיף הרבו במילים טובות. כך שהכלב יקבל משוב חיובי לא רק בהנאה ובלעיסה, אלא גם במחמאות ובעידוד. כך שבהמשך תוכלו להפחית בהדרגה את השימוש בחטיפים ומצד שני להפיק תועלת ממילים טובות ומעידוד. כי בסופו של דבר המטרה היא לגרום לכלב לציית לפקודות ולהביא לכם חפצים בלי לקבל תמורה בכל פעם.
  • אם הכלב לא מציית או לא פועל כפי שאתם מצפים ממנו, חשוב לחזור בצורה תקיפה וחד משמעית על המילה לא. כל פקודה שלכם חייבת להיות חד משמעית כדי לגרום לכלב לציית באופן מידי. תוכלו להיעזר גם בקליקר לשם כך וכמובן גם למשוך ברצועה. זאת לצד חיזוקים חיוביים שילמדו את הכלב שלכם מה אתם כן רוצים שהוא יעשה ומה אינכם רוצים שהוא יעשה. איזו התנהגות נאותה ואיזו התנהגות אינה באה בחשבון.